За архівними джерелами село Плав’є засновано у ХУІ столітті. Назва його походить від прізвища Плав’яньош – опришка , якого було вбито під лісом. Те місце назвали також подібно Подплаї. 
Спочатку у селі було 6 хат, які височіли на берегах річки Плав’янки, в урочищах Чокновиця, Поляна та Подплаї. В ХУІІ в селі збудували без жодного залізного цвяха дерев’яну церкву. 
Розгорталось село повільно. Навіть у 1933 році в ньому налічувалося тільки 67 хат. 

 

Про походження назви села Плав’є

У мальовничому куточку, біля підніжжя двох невеликих схилів, розташоване село Плав’є. Г арне, мов писанка, рідне.

… Колись давно на місці села не було нічого, крім бурхливої річки та гір, вкритих лісами. Ніщо не натякало на те, що тут можуть поселитися люди. Ніяких умов для життя, навіть дороги нема. Тільки пташки та чиста гірська, бурхлива річка гомоніли між собою.

Сталося диво. З далеких країв завітав сюди хлопець-богатир. Невідомо з яких причин він тут опинився, але сподобалась йому місцевість і вирішив оселитись.

Змайстрував оселю з дерев та кущів, розвів багаття, скупався в річці. На її березі вирішив збудувати хату.

Через деякий час дізналися про нього люди і прийшли подивитися. Хлопець сподобався їм, почали й вони будувати тут свої хатини. Богатир розповів їм дивний сон: одного разу він опиниться в незнайомому місці і там започаткує життя. Тільки тепер він зрозумів, що його сон вже збувся.

І тягнеться мальовниче село берегами річки. Кажуть, що хлопця- богатиря називали Плав’янош, бо вмів добре плавати. А на його честь і названо рідне село.

 

Країна Україна
Область Закарпатська область
Район/міськрада Свалявський район
Рада/громада Дусинська сільська рада
Код КОАТУУ 2124082305
Основні дані
Засноване 1944
Населення 845
Площа 0,826 км²
Густота населення 1024 осіб/км²
Поштовий індекс 89332
Телефонний код 3 803 133
Географічні дані
Географічні координати 48°30′04″ пн. ш.23°06′44″ сх. д.
Середня висота над рівнем моря 318 м